Milí příznivci Vánočních krabic. 

Jediná jistota v našich životech je ta, že přijde změna.... Po sedmi letech jsem se rozhodla v projektu již organizačně nepokračovat. Nezoufejte, akce běží dál :-). Pod záštitou Diakonie CČE je možné pro potřebné děti dárečky opět připravit. Filozofie projektu je stejná, jen některé organizační prvky se liší. Níže najdete odkaz na aktuální projekt, kde se vše potřebné dozvíte (odlišná doba projektu, jiná sběrná místa, apod.).

Děkuji vám všem za účast a spolupráci.

Vám všem, kteří jste se mnou drželi více let, i těm, kteří jste se připojili, třeba jen jednou. 

Přeji Vám krásné podzimní dny, příjemný Advent a šťastné Vánoce. 

https://www.krabiceodbot.cz/

S úctou a ze srdce

Gábina :)

CO JE TO ZA PROJEKT ?

Projekt původně pochází z Ameriky, kde funguje od poloviny minulého století. Děti tehdy připravovaly do krabice od bot Vánoční dárky pro jiné chudé (většinou stejně staré) dítě a prostřednictvím humanitárních organizací mu ho poslaly. U nás ho uvedl v život před šesti lety pan farář Mikuláš Vymětal v Severních Čechách a projekt nesl název "Děti dětem". Já na něj narazila, asi podobně jako vy a "sebrala" cca 80 krabiček od kamarádů a známých. Bohužel to bylo už v polovině prosince, balíčky byly neadresné a ve finále se ukázalo, že pro ně už pan farář nemá uplatnění. Oslovila jsem tedy jednu Plzeňskou organizaci (DOMUS centrum pro rodinu), která pracuje s rodinami ve vážné sociální situaci a krabičky jim nabídla. Během tří dnů jsem měla soupis dětí od nich a k tomu se mi ozvala slečna z Diakonie, která měla zájem o několik krabiček k nim, do nízkoprahového klubu. Nevěřila jsem tomu, ale klaplo to téměř dokonale. Dodělala jsem dvě krabičky a dárek dostali všichni :-)

... následně jsem v lednu dostala úžasnou zpětnou vazbu. Uvědomila si, kolik máme v okolí potřebných dětí, které běžně nevidíme a tak jsem se rozhodla, že projekt v našem kraji uvedu v život vlastními silami. Trochu jsem to za těch sedm let vypilovala (seznam dětí, partneři, web, fb...) a s pomocí mé rodiny, i dalších dobrých duší, funguje skvěle ...

Mezi organizace, se kterými dnes spolupracuji, patří nízkoprahové kluby Diakonie Západ, kteří pracují pouze s ohroženými dětmi. Ostatních čtyři se věnují celým klientským rodinám, hlavně v oblasti krizových situací. Jedná se zejména o případy, kdy hrozí z nějakého důvodu odebrání dětí, nebo se jedná o samoživitele v nouzi, o rodiny, kde je třeba otec ve výkonu trestu a maminka nemá dostatečné příjmy, či o prarodiče, který má v péči vnoučata apod. Seznam tvořím z konkrétní "poptávky" jednotlivých organizací, který každoročně zpracovávají, a kde věřím, že sociální pracovnice dobře vědí, kde jsou krabičky třeba a kam přesně jdou.


Děti, kterým můžeme zpříjemnit život, nežijí vždycky jen stovky kilometrů od nás ... 

KONTAKT

Gabriela Marková

Všeruby u Plzně č.135

330 16

Tel.:603810052

E-mail: 2len@seznam.cz

www.facebook.com/twolenn